איך לנקות לבבות

איך לנקות לבבות

בנוסף להיותם חלק מתכון טעים ומרתק, לבבות עוף מספקים לנו חלקים פנימיים ייחודיים שיכולים להעניק טעם מיוחד ומרגש לכל מנה. מאחר והמחיר בין לבבות נקיים ללא נקיים עשוי להיות פי חמש, חשוב לדעת כיצד לנקות את הלבבות בצורה נכונה ויעילה. כמו כן, קיים הויכוח האם יש צורך בניקוי לבבות עוף בכלל.

במדריך הבא, נלמד איך לנקות לבבות עוף בבית בצורה נכונה ויעילה. נציג טיפים לניקיון יעיל של הלבבות ונלמד כיצד לשמור עליהם נקיים ומבריקים.

נקודות מרכזיות:

 • לבבות עוף מספקים חלקים פנימיים וניקיים שמשפרים את טעמם של המתכון.
 • המחיר בין לבבות נקיים ללא נקיים יכול להיות פי חמש.
 • ישנו הויכוח האם יש צורך בניקוי לבבות עוף.
 • טיפים לניקיון יעיל של לבבות עוף כוללים שלבים בהם ניתן לנקות אותם בצורה נכונה ומדוייקת.
 • מקצועית לנייר סופגניה, סכין חד, ומגבת נקיון יכולים לעזור בניקוי הלבבות בצורה בטוחה ויעילה.

הלבבות עוף – חלק פנימי נפלא במנגל

הקיץ מגיע והגיע הזמן להכין מנגל. בזמן הפרק המרכזי של המנגל, אנחנו צריכים לשקול להוסיף לספק מנות נפלאות על צלחת השולחן. מנה ברמה אחרת, שתשדרג את הטעם ותנתן שוק חדש לטעם הבשר, הם לבבות העוף. הלבבות הן חלק פנימי מפתיע שנמצא במרכזו של העוף ובשרם עדין ומושלם.

ניקיון הלבבות עוף הוא שלב חשוב שיכול להוסיף מרקם וערך למנה. על ידי ניקוי הלבבות, אנחנו מסירים חומרים לא נעימים כמו שומן ותרכובות קרינגניות שיכולים לשפר את הטעם הכללי של העוף. לכן, ניקוי הלבבות הוא פעולה שכדאי לא לדלג עליה.

הלבבות העוף הם אופציה מצוינת גם למוסך המזון. בעת אופציה של אורחים יותר רבים, אנחנו בוודאות רוצים להציע ספק של מנות מקוריות. הלבבות מתאימות מאוד למנגל, בהם ניתן לשרות כטאפאס, להכין אותם בשיפוד, או פשוט למטוף.

מתכון: שיפודי לבבות עוף

מצרכים כמות
לבבות עוף מנקיים 500 גרם
תיבול עוף 1 כף
תיבול מתוק חריף 1/2 כפית
שום, כתוש 1 כף
מיץ מחצי לימון 2 כפות
שמן רגיל 2 כפות
עלי ירקות חמוצים לצורך הגשה

אופן הכנה:

 1. שים את הלבבות בקערה והוסף את התיבול עוף, התיבול המתוק-חריף, השום הכתוש, המיץ מהלימון, והשמן. טבול את הלבבות בתערובת וחכה כ-30 דקות לטעמים לספג.
 2. חמם מחבת על להבה בינונית גבוהה. אפשר גם ברז או מנגל. הוסף את הלבבות וצרוב לצדם החיצוני במשך 3-4 דקות מכל צד.
 3. סדר את השיפודים על טוחן או על ערימות סלט, והגש עם עלי הירקות החמוצים.

תהנו מהשיפודים הנפלאים הללו שהופכים את הלבבות עוף לארוחה מוצלחת ומיוחדת.

הויכוח האם יש צורך בניקוי לבבות עוף

צורך בניקוי לבבות עוף מובנה. במהלך השנים, תפקידו של הניקוי הפנימי של הלבבות עוף הפך לנושא שעורר וויכוח. אם ישנם אלה שהם חסידי הניקוי ומתעניינים בהם עקב טעמם, אז יש גם חסידי האי ניקוי שאינם רואים צורך כלשהו בנקיון.

לניקוי לבבות עוף יש גם תועלות אסתטיות ומריחואן, שבסופו של דבר, יכולות להשפיע על טעמה של המנה. על פי חסידי הניקוי, הלבבות הנקיות עוטפות את המתכון הראשי ומספקות טעם מדויק יותר. בנוסף, גם המראה הניקי ימשוך חשיבות כאשר מדובר במנות שמשומשות בפני מבואות.

אם לאדם אין תועלת מבחינתו או לא מתעניין באסטטיקה, ניתן להתקנטף בניקוי לבבות עוף בסיסי ופשוט. ניתן לנקות לבבות באמצעות מטלית נקייה ופשוטה, במים רותחים או בפתרון שמפו רגיל. הכל בשיטות ידידותיות לנקיון.

ניקוי לבבות עוף

באמצעות הכלים הנכונים והתהליך המתאים, הניקוי של לבבות העוף יכול להיערך בצורה פשוטה ויעילה למרות את הוויכוח הקיים. בסופו של דבר, זה עניין של טעם אישי, הדבר אינו משתנה את מהות המנת הלבבות עוף.

איך לנקות לבבות עוף

לבבות עוף הם חלק מרכזי במתכונים רבים וטעימים. אך כדי להבטיח שהלבבות יובילו למנה מושלמת, חשוב לנקות אותם בצורה נכונה. כאן תמצאו מדריך לניקוי לבבות עוף צעד אחר צעד וטיפים לניקיון יעיל:

שלב 1: פישוט – לפני התחלת הניקוי, עדיף לפשוט את הלבבות כדי להסיר את העור החיצוני. ניתן לעשות זאת על ידי משיכת הגף הפנימי של הלבבה עם יד אחת והתחזוק בעור ביד השנייה. זה יסייע לניקוי יעיל ויתרום למרקם המתכון.

שלב 2: שטיפה – יש לשטוף את הלבבות מתחת למים זורמים קרים עד שהמים זורמים באופן נקי לחלוטין. זה יוריד את הדם ויסייע בהסרת כללי הניצוצות.

שלב 3: הסרת עורות – ניתן להסיר את העורות הפנימיות בעדינות באמצעות מזלף או סכין קטן, ממשיכים בעדינות לפשוט את העור במזרון. חשוב לציין שבמקרים רבים ניתן לשמור על העור החיצוני של הלבבה שיקרה לטעם ולמרקם המוקפץ של המנה.

שלב 4: שטיפה נוספת – לאחר הסרת העור, מיטיבים לשטוף שוב את הלבבות תחת מים זורמים למשך מספר דקות. זה יסייע להסיר את כלל השאריות האפשריות שנותרו.

שלב 5: ייבוש – לאחר השטיפה המקפידים לייבש היטב את הלבבות עם מגבות נקיות או נייר מטבח. ייבוש טוב יסייע לשמירה על מרקם העוף וימנע מרמקולים מיותרים.

באמצעות מדריך זה והשימור על שלבי הניקוי, תוכלו להבטיח לבבות עוף נקיים ובריאים שיתרמו לטעם המתכון. עתה שאתם מכירים את הטיפים לניקוי, אין סיבה להתלבט: איך לנקות לבבות עוף הוא משטח קל ויעיל לכל היודעים איך לעבוד נכונה.

הכנת לבבות עוף לניקוי

בשלב הכנת הלבבות עוף לניקוי, יש לקחת בחשבון את המרכיבים הפנימיים והחיצוניים של הלבבות. אם ניקית הקרום מצורף ללבבות, יש להסירו לפני הניקוי. כדי לבצע ניקוי מוצלח של הלבבות עוף, יש לעקוב אחר השלבים הבאים:

 1. התחלת הכנה: התחלה במגע ידיים נקיות ושטות. ודא שיש לך חולצת עם שרוולים ארוכים, כדי להגן על ידייך מפני כשלים או סיכונים.
 2. הפרדת החלקים: בצע חתיכה מדוקה ומזווגת של הלבבות כדי לפרק את הלבבות למרכיבים הפנימיים. פתח את הלבבות באמצעות קרמבולה או ודא שיש לך סכין חדה לתוצרת חתיכות מדויקות.
 3. הסרת העור: הסר ערמומי ודק הקרום הנמצאים על שטח הלבבות. בגלל הקרום הערמומי ודק מומלץ לעבוד עם כפפות, תחל להוציא אותו מהלבבות בעזרת ידיים או סכין מתאימה.
 4. השטיפה הראשונה: שטות את הלבבות במים רותחים למשך כחצי דקה כדי להסיר שאריות סמים ולשטוף היטב. השטיפה הראשונה חשובה להסרת חלקים מהווי טיהור שעלולים להישתרע בקרום הלבבות.
 5. ניקוי עמוק: המשך לשטוף את הלבבות במים רותחים וסבון לסירוגין. השתמש במברשת רכה או פוף עבה לניקוי יסודי של כל חלק מהלבבות. ודא כי אתה תנקה את כל פינה ובחוף של הלבבות.
 6. השטיפה האחרונה: שטות היטב את הלבבות במים נקיים עד שהם חולים מוחלטים. דאג להסיר את כל הסבון והסיכון הופמים שנתפסו על הלבבות.

אחרי שהבצעת את השלבים האלו על הלבבות עוף שלך, הם מוכנים לשימוש או להוסיף למתכולת המתכון שלך. מצורף דוגמת מתכון עם לבבות עוף נקיים:

מרכיבים הוראות
לבבות עוף נקיים גרסה 1. ערבב את הלבבות עם תבלינים לטעם שלך וקרם לבבות או טחינה.
תבלינים גרסה 2. הוסף תיבול מוכן ללבבות עוף. ממסורתית פשוט משתמשים בתערובת של כורכום, כמון, כוריאנדר ועוד.
קרם לבבות בישל את הלבבות בתנור על 180 מעלות עד שהם זהובים ומכניסים למתכון שלך.

טיפים לניקוי יעיל של לבבות עוף

בסעידה הבאה, אנחנו מעוניינים שלבתי הלבבות שלכם יישארו נקיים, מבריקים ומוכנים לשימוש. לכן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע ניקוי יעיל של לבבות העוף:

 1. רחצה יסודית: התחילו בשטיפת הלבבות במים פושרים על מנת להסיר את המולטות והאבק. ניתן להשתמש בחומרי ניקוי עדינים או תמיסת לימון ומלח כדי להסיר בוץ ושומן.
 2. הפסקול והאינטריאור: על מנת לנקות את הפסקול הפנימי של הלבבות, ניתן להשתמש במברשת רכה או פוליש עדין ולעסות בעדינות. נקו את האינטריאור של הלבבה עם מגבת חכמה או כף פלסטיק – בהתאם ליישום הרצוי.
 3. היבוש: אחרי הרחצה, דאגו לייבוש מוחלט של הלבבות כדי למנוע חלידה ורטיבות נוספת.

כאשר אתם מבצעים ניקוי לבבות עוף במדויקות ויעילות, תוכלו להיות בטוחים שהמנה הסופית תיהיה בריאה, נקיה ומזינה.

טיפים לניקיון לבבות עוף

אם נכשלנו בשם הניקוי הוא יכול לגרום לשלל בעיות בריאותיות ובטיחותיות, לכן, עקוב אחר הטיפים בקפידה ונטול פשרות. כל נקודה קטנה בניקוי עוזרת להבטיח שלבבות העוף יישארו טריות וברואות לשימוש ממושך.

בטיחות מזון בניקוי לבבות עוף

כאשר אנחנו מתכוונים לנקות לבבות עוף, חשוב מאוד להתחשב בבטיחות המזון. אין ספק שניקוי של לבבות עוף הוא תהליך חשוב, אך נדרש גם לשמור על התקנות בטיחות המזון המתאימות. במהלך הניקוי, יש להקפיד על הנחיות ופרוטוקולים בטיחותיים כדי למנוע סיכונים ולשמור על בריאות הצרכנים.

הנה כמה טיפים חשובים כדי לשמור על בטיחות המזון במהלך ניקיון לבבות עוף:

 • שטיפת ידיים: יש לשטוף היטב את ידייך לפני ואחרי הניקוי. זה יסייע למנוע התפשטות חיי קיימא בין המזון ויתרונן.
 • שטיפה בטוחה: יש להשתמש במים נקיים וסבון על מנת לשטוף היטב את הלבבות. יש לוודא שלא נעשה שימוש בחומרים רעילים או מוצקים שעלולים להישאר על המזון.
 • משטחים נקיים: כאשר אנחנו מכינים את השטיח והכלים שבהם אנחנו תוהים את הלבבות, חשוב לוודא שגם הם יפנויים מלכלוך ויבואו במגע ישיר עם המזון בצורה נקייה.

בנוסף, יש להיות מזהירים בהשגת המצרכים ובאכילה טרייה של לבבות העוף. יש לוודא תוקף תווית התאריך והאיכות של המזון על מנת למנוע סיכונים לבריאות.

טיפים לבטיחות מזון בניקוי לבבות עוף:
שטוף ידיים
שטיפה בטוחה
משטחים נקיים

הכנת לבבות עוף – הייעוד של הניקוי

המטרה שלנו בניקוי לבבות עוף היא להסיר חומרים זרים ולהבטיח יכולת טעימה מיטבית של המתכון הסופי. באופן כללי, ניקוי הלבבות יכול לכלול שטיפה במים, שטיפה מוליכה וחיטוי לצורך מניעת העברת חיידקים או מזיקים למזון.

כיצד להכין שטיפה מוליכה?

שטיפה מוליכה היא תהליך בו יש מגע ישיר של הלבבות עם מים נקיים וניקיים. יש להשתמש במים נקיים ולהשקיע את הלבבות במים בכדי להסיר חומרים זרים ושאר בלאי לניקוי.

שטיפה מוליכה יעילה תעניק ללבבות עוף טעמים נקיים וטריים. בנוסף לשטיפה מוליכה, ייתכן שנדרשים גם פעולות מתקדמות יותר כגון חיטוי, אך כל התהליך יהיה תלוי בסוג ותכולת הלבבות וגם בהוראות של המתכון הרלוונטי.

הכנת שיפוד הלבבות

בשלב הכנת הלבבות לשיפוד חשוב להיות ערניים ולהבחין בחלקים שונים בלבבות עוף וכן לתת דגש לניקוי העדה (שלב 1).

את הלבבות יש לעבוד בידיים ולהפריד את החלקים הפנימיים השונים (שלב 2). כדי להבטיח שהלבבות יהיו מוכנות לניקוי המוזרף לשיפוד, כדאי להפריד את העדה, העצם התלוי, מהקרם המקיף.

שלב 1 שלב 2
הפרדת החלקים הפנימיים של הלבבות הפרדת הקרם המקיף מהעדה התלויה

לאחר הפרדת החלקים, יש לרכוש את המרכיבים הנדרשים לשיפוד הלבבות. יש לבחור מרכיבים טריים ואיכותיים (שלב 3).

 1. יש להפריד את העדה התלויה מהעצם התלוי של הלבבות.
 2. יש לסנן את האשפה והאבק מהעדה.
 3. יש לרכון, לגרוס או לשביר את העצם התלוי כך שיהיה נוח לשיפוד.
 4. יש להזין את הלבבות לארוחת השיפוד לפני שהם מתייבשים.
 5. יש לבחור את התבלינים לשיפוד, לדוג' פפריקה מתוקה, פלפל שחר, כמון, כורכום, פלפל שחר חריף, מלח לימון-פלפל-שום, ותבלין לשיפוד בריא.
שלב 3 שלב 4 שלב 5
הרכבת התבלינים לשיפוד קידוח בעזרת ידיים או כלי מתאים מריחת התבלינים על העדה

לאחר הכנת הלבבות ורכישת התבלינים, ניתן להתחיל להכין את השיפוד על פי המתכון בצורה זרימתית וקלה. השיפוד הלבבות עוף מוכן לבישול או למנגל בקריספיות.

בשיפוד הלבבות נמצא השלם של הלבבות שנראה כמו לב – אידיאלי לשמר את הצורה לפני המאכל. ניתן לראות בתמונה כיצד מוכן השיפוד לבישול או למנגל עם הלבבות עוף שמתכן הניקוי שהובא.

מאמרים נוספים על לבבות עוף

אם נהנתם מהמאמר הזה ורוצים לקרוא עוד מידע על לבבות עוף ושימושים שונים שלהם, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את המאמרים המומלצים הבאים:

1. "10 מתכונים מועדפים עם לבבות עוף" – מאמר שמציג רעיונות יצירתיים להכנת מנות עיקריות ומנות צד עם לבבות עוף. המתכונים מתאימים לגינה, מנגל, או לאירוע משפחתי בשבת.

2. "למה אנחנו אוהבים לבבות עוף?" – מאמר שמסביר את היתרונות של לבבות העוף, ומדבר על השימושים השונים שלהם במטבח הישראלי. למדו עוד על המשמעות התזונתית של לבבות העוף והטעם המופלא שהם מוסיפים למנות שלנו.

FAQ

איך מנקים לבבות עוף בצורה נכונה?

ניקוי לבבות עוף יכול להיערך בשלבים. נוכל להתחיל על ידי שטיפת הלבבות במים קרים וסינון החלקים המבוצבצים. לאחר מכן, נוסיף מעט חומר ניקוי על הלבבות ונמשיך בשטיפה נוספת במים נקיים. יש לסיים בייבוש הלבבות לפני השימוש בהן.

מה הכנות הבטיחות לניקוי לבבות עוף?

להבטיח את בטיחות המזון במהלך הניקוי של לבבות העוף, יש לכבות המטבח בעזרת מוצץ, למרוח בקירות המטבח תרסיס לחים, לנקות את שטח העבודה ולסגור את שאר החומרים שיכולים להכנס למטבח.

איך מכינים את שיפוד הלבבות לקראת הניקוי?

כדי להכין את שיפוד הלבבות לניקוי, יש לנתח את השיפוד ללבבות עוף ולהפריד את הקרום מהלבבות. את השיפוד ניתן לשטוף ולנקות לפני תהליך הבישול או המנגל.

האם יש מאמרים נוספים בנושא לבבות עוף?

כן, ניתן למצוא מאמרים נוספים על לבבות עוף ומתכונים שמשתמשים בלבבות עוף כמרכיב העיקרי. ניתן למצוא אותם בקישורים הבאים: [link1], [link2], [link3].

שאלות ומדיריכים נוספים >>

איך מוחקים היסטוריה באייפון

איך לנקות תכשיטים

איך לנקות תכשיטי כסף 925

איך לנקות תכשיטי זהב לבן

איך לנקות תחתית של סיר

איך לנקות תחתית של מחבת

איך לנקות שתן מספה

איך לנקות שרשרת כסף

איך לנקות שרוכים לבנים

איך לנקות שקע טעינה של אייפון

איך לנקות שמן מהרצפה

איך לנקות שירותים

איך לנקות שטיח מסריח

איך לנקות שואב אבק שארק

איך לנקות רשת של חלון

איך לנקות רשת מנגל

איך לנקות רצפה ישנה

איך לנקות ריפוד של רכב

איך לנקות ריפוד של ספה

איך לנקות רולר צבע

איך לנקות רובה במקלחת

איך לנקות רובה

איך לנקות ראשי גז

איך לנקות ראש מקלחת

איך לנקות קרש חיתוך מעץ

איך לנקות קרש חיתוך

איך לנקות קקי של יונים

איך לנקות קיר לבן

איך לנקות קורוזיה ממגעים

איך לנקות קומקום עם חומץ

איך לנקות קומקום חשמלי

איך לנקות צרכים של כלב

איך לנקות צמיד פנדורה

איך לנקות צמיד כסף

איך לנקות ציפורניים

איך לנקות ציפוי זהב

איך לנקות צואת יונים

איך לנקות צבע מהרצפה

איך לנקות פרקט למינציה

איך לנקות פרקט

איך לנקות פנדורה

איך לנקות פלסטיק שהצהיב

איך לנקות פלטה לשיניים

איך לנקות פיפי של כלב משטיח

איך לנקות פיפי מהספה

איך לנקות פילטר של דייסון

איך לנקות עור הפוך

איך לנקות עוף

איך לנקות עובש במכונת כביסה

איך לנקות עובש