איך לנקות כסף

איך לנקות כסף

תכשיטי כסף עשויים להשחיר עם הזמן או כתוצאה מתנאים מסוימים. אנחנו יודעים כמה חשוב לך לשמור על יופיו וברקו של הכסף. ולכן, אנחנו מציעים לך כלים ושיטות נפוצות לניקוי תכשיטי הכסף בבית בצורה בטוחה ויעילה. תכשיטי הכסף שלך יחזיקו במראם המבריק והנצחי באמצעות הטיפים הבאים:

נקודות מרכזיות:

 • תכשיטי כסף ניתנים לניקוי בבית באמצעות מטליות, סבון עדין, סודה לשתייה ומברשת שיניים ישנה.
 • שימוש בחומרים כימיים לניקוי ישנם פתרונות יעילים, אך יש להם פוטנציאל לפגיעה בתכשיטים וכדאי להשתמש בהם בזהירות.
 • במקרה שבו לא ניתן להגיע לתוצאות רצויות, מומלץ לשלוח את התכשיט לניקוי מקצועי על מנת להבטיח שמירה ושחזור המראה המקורי.

5 השיטות המנצחות לניקוי תכשיטי כסף

ניקוי תכשיטי כסף באופן עצמאי יכול להיות פשוט ויעיל כאשר משתמשים בשיטות המתאימות. הנה 5 שיטות שיעזרו לכם להחזיר את הברק המקורי לתכשיטים שלכם:

 1. ניקוי באמצעות מטלית או מגבון לח בהברקה קלה:

  השיטה הפשוטה ביותר היא לנקות את תכשיטי הכסף בעזרת מטלית יבשה או מגבון רך שלא מפריע לסוגרים ולמבריק. ספרו את המטלית ביד וגרפו על התכשיטים בתנועות עדינות. זה יסייע להסרת חלקיקי האבק והלכלוך ויחזיר את הברק.

 2. ניקוי עם מטליות או חומרי ניקוי ייעודיים:

  בחנו את תכשיטי הכסף בעזרת מטליות מיוחדות או חומרי ניקוי יעודיים שנמצאים בשוק. קראו ועקבו אחרי ההוראות הכתובות על האריזה. דרך זו תבטיח שהניקוי יתבצע בדיוק ובבטחה, ותשקיעו מעט יותר זמן ומאמץ בתהליך.

 3. ניקוי באמצעות נייר אלומיניום, קערת זכוכית, סודה לשתייה ומים רותחים:

  נקו את התכשיטים הכסף באמצעות נייר אלומיניום, פתחו קערת זכוכית ורדדו סודה לשתייה, ושפשףו את הכסף בתנועות מעגליות. ידידותי למזיקים, התכשיטים יבריקו מחדש ויחזירו לכם הרבה שמחה.

 4. ניקוי באמצעות משחת שיניים רגילה ומברשת:

  יצא עם שיניים נקיות ותכשיטים מבריקים. סמנו ממש מעט משחת שיניים רגילה על מברשת שיניים יבשה ובצעו שטיפה קלה. לאחר מכן, אתם מוכנים להשתמש במברשת בעדינות על התכשיטים. יותר אינם יחדשו את הברק ויתרמו למראה נקי ויפה.

 5. ניקוי באמצעות סבון כלים ומים פושרים:

  אחרון, אבל לא פחות חשוב, הינו ניקוי תכשיטי הכסף באמצעות סבון כלים עם מים פושרים. עיינו בשטיפת הכלים ולאחר מכן שטפו את התכשיטים היטב במים נקיים. הם ישובו לכם בזוהר ובברק המקורי שלהם.

במקרה שבו לא מצליחים לנקות את התכשיטים בעצמכם, תכשיטי הכסף יכולים לקבל טיפול מקצועי על ידי שליחה לניקוי אצל איש מקצוע מוסמך.

מה עושים במקרה של תכשיט עם חריצים קטנים?

כאשר תכשיט כסף משובץ או חרוט בחריצים קטנים, ישנן כמה שיטות לניקויו ולשחזור מראהו המקורי. כדי להתחיל, ניתן להשתמש במברשת שיניים רכה וחדשה כדי לנקות היטב את התכשיט. עליך להיות זהיר ולא לפגוע בחריצים ובחרוט, על מנת לשמור על איכות התכשיט. ניתן להשתמש גם במברשת עבה לניקוי ציפורן, בכדי להסיר את הלכלוך והלקקה מבין החריצים הקטנים.

על ידי שילוב של חומרים מכולי היום יום, ניתן לנקות את התכשיט עוד יותר יסודיות. לדוגמה, תוכל לשטוף את התכשיט באמצעות מים וקצת סבון עדין. כדי לספק מרקם נוסף לניקוי, ניתן להשתמש במברשת רכה כדי לפנות את הזמרים בחרוט. ניתן גם לנקות את החריצים בעזרת חותם קטן מחומר אחר, כמו נחושת או נירוסטה, על מנת להסיר בינונים ולטשנים שהתקלקלו בתוכם. לאחר הניקוי, חשוב לשטוף היטב את התכשיט במים, מוסיף קונך.

במקרים מסוימים, כמו חריצים ממוקמים עמוק בטיפוס התכשיט או חריצים שהקשו לניקוי, ניתן לפנות למומחה לניקוי תכשיטים. בעבודתו המקצועית ובכלי העזר המתאימים, המומחה יכול לשחזר את מראה התכשיט, גם במקרים הקשים והמורכבים ביותר.

האם כדאי לשלב בין חומרי ניקוי?

עדין לשלב בין חומרי ניקוי שונים עלול לגרום לתגובה כימית או לפגיעה בתכשיט או בעור. כדאי להשתמש בשיטה אחת בלבד ולעקוב אחרי ההוראות המצוינות על פי כל חומר ניקוי.

איך נמנע השחרה של תכשיטים בעתיד?

כדי לשמור על הברק והיופי של תכשיטים לאורך זמן ולמנוע השחרה, ישנם כמה טיפים חשובים. ראשית, חשוב לשמור על התכשיטים במקום קר ולא חשוף לשמש הישירה, שכן חום יותר וקרני השמש עלולים לגרום לפגיעה בתכשיט.

כמו כן, חשוב להימנע ממגע לא ייתר עם התכשיטים, על מנת למנוע העברת שמנים ולכלוך מהידיים או מהעור. כדי להגן על התכשיטים ולמנוע שחיקה ושדיפות, מומלץ לשמור את התכשיטים בקופסאות מיוחדות ומרופדות.

בנוסף, כדאי להימנע ממגע עם בושם וחומרי ריח אחרים, שכן החומרים בהם יכולים להשפיע על התכשיטים ולגרום להם לשחרר.

מניעת השחרה של תכשיטים

איך מנקים תכשיטי כסף?

תכשיטי כסף יכולים להשחיר עם הזמן או כתוצאה מתנאים מסוימים. עבודה היעילה ביותר יכולה להיעשות בכלי מדידה מפלדת אל-חלד או מדיחים (רדיד אלומיניום) שיש -> ומידע נוסף. חומרים נוספים המתאימים לניקוי כוללים מים חמימים עם סבון עדין, סודה לשתייה, משחת שיניים רגילה, ומברשת שיניים מזוקקת.

שיטה חומרים
ניקוי עם סודה לשתייה סודה לשתייה, מים חמימים, מטלית רכה
ניקוי עם מים חמימים וסבון מים חמימים, סבון עדין, מטלית רכה
ניקוי עם משחת שיניים משחת שיניים רגילה, מברשת שיניים ישנה
ניקוי עם רדיד אלומיניום רדיד אלומיניום, מים חמימים, סבון כלים

כיצד לנקות תכשיטי כסף באמצעות סרטים אלפא?

ניתן להשתמש בסרטים אלפא (אלומיניום, פרגמטים או נייר אבץ) כדי לנקות את תכשיטי הכסף. השימוש בסרט אלפא מאפשר לרכך את השטח ולהסיר השחמצות קלות ואומצעות. אין צורך בשטיפה או חדירה של נוזלים או חומרים אחרים לתוך התכשיט. יש לשטוף את תכשיט הכסף עם מים וסבון עדין לאחר שימוש בסרט אלפא על מנת להסיר כל בידודים או לתכשיט על שטח התכשיט.

איך מנקים תכשיטים מזהב?

תכשיטים מזהב צהוב ניתן לנקות במים חמימים וסבון כלים. ניתן לשים את התכשיטים בקערה קטנה עם מים חמימים ולהתבשל בהם במשך 15 דקות. לאחר מכן, ניתן לשטוף היטב במים נקיים ולייבש בעדינות בעזרת מטלית רכה. יש להימנע משימוש במברשת או כלי קשיחים על מנת לא לגרום לשריטות או לפגיעה בתכשיט.

תכשיטים מזהב לבן, שמורים יותר רגישים ולכן כדאי להשתמש במים זורמים קרים וסבון עדין. ניתן לשטוף אותם במים פושרים ולעסות על התכשיטים בעדינות. לאחר מכן, יש לשטוף היטב במים נקיים ולייבש בעדינות בעזרת מטלית רכה ונקייה.

תכשיטי זהב ממוצק, כמו למשל, טבעות או שרשראות, יכולים לדרוש ניקוי מקצועי. ניקוי תכשיטי זהב ממוצק מתבצע באמצעות תהליכי חום וחימום מיוחדים. מומלץ לפנות לתיקון תכשיטים מקצועי למידע ולהתייעץ.

תכשיטים מזהב

סוג הזהב שיטת ניקוי
זהב צהוב מים חמימים וסבון כלים
זהב לבן מים זורמים קרים וסבון עדין
זהב ממוצק ניקוי מקצועי

איך מנקים תכשיטי יהלום?

ניקוי תכשיטים משובצים ביהלומים דורש זהירות מיוחדת על מנת לשמור על ברקם וזוהרם של היהלומים. ניקוי יאהלומים יכול להתבצע באופן יחסית פשוט באמצעות מים זורמים וקצת סבון עדין. השיטה הביתית מתאימה לניקוי תכשיטים פשוטים בעלי יהלומים, אך כאשר מדובר בתכשיטים יקרים ועשירי יהלומים, כדאי לפנות למומחה לניקוי מקצועי על מנת להבטיח שהיהלומים יינקו בצורה תקינה ובטוחה.

שלבים לניקוי תכשיטי יהלומים:

 1. מלאו קערה קטנה במים פושרים והוסיפו מעט סבון עדין.
 2. שטפו את התכשיטים במים לסבון באמצעות מברשת רכה ועגולה, והשתמשו בה בעדינות על כל השטחים.
 3. שטפו היטב את התכשיטים תחת מים זורמים עד שניתן לנגוב אותם על ידי מריחה עדינה.
 4. נגבו את התכשיטים בעזרת מטלית נקייה ורכה עד שיבראו ברק.
 5. נקו את היהלומים בעזרת קצה עגול של מברשת שיניים רכה ונטולת שריטות בעלת שערות רכות.
 6. שטפו שוב את התכשיטים במים נקיים תחת מים זורמים.
 7. נגבו היטב את התכשיטים עם מטלית נקייה עד שהם יבריקו וישובו לזוהרם הייחודי.
תכשיטים משובצים ביהלומים שימוש בכלי ניקוי מקצועי
תכשיטים פשוטים עם יהלומים מעטים ניתן לנקות באופן עצמאי בבית באמצעות מים וסבון עדין
תכשיטים יקרים ועשירי יהלומים מומלץ לפנות למומחה לניקוי מקצועי

מסקנה

במסגרת המאמצים לנקות תכשיטי כסף בבית, נמצא שניתן להשתמש בשיטות פשוטות וחומרים נגישים על מנת לשמור על ברקם וקרינתם לאורך זמן. השיטות הביתיות כוללות שיטות כימיות ובמיוחד שימוש במים חמימים, סבון עדין וחומרים כמו סודה לשתייה ותרכובות אחרות. אם בשיטות אלו יש קושי והתכשיטים ממשיכים להיות מסוגלים לנקה, מומלץ לבקש עזרה ממומחה ניקוי מקצועי המחוייב לשמור על איכות התכשיטים והחומרים שמסביר איך לנקות תכשיטי כסף בצורה הטובה ביותר.

על מנת לשמור על החומרים לאורך זמן, כדאי לשטוף היטב את התכשיטים לאחר כל שימוש במים פושרים ולאחר מכן לנגב בעדינות ולייבש היטב. כמו כן, יש לאחסן את התכשיטים בקופסת תכשיטים מיוחדת או לעטוף בבד רך על מנת למנוע פגיעה מכנים חיצוניים.

בסיכום, אנו ממליצים לנקות תכשיטי כסף בעצמנו באמצעות השיטות הביתיות הפשוטות והידידותיות. אם השיטות הביתיות אינן מספקות את התוצאות הרצויות או אם נדרשת עזרה מקצועית מניקוי תכשיטי כסף, כדאי לפנות למומחה ולבקש עצה והוראות נוספות כדי לשמור על תכשיטים איכותיים וזוהרים לאורך זמן.

FAQ

איך מנקים תכשיטי כסף?

ניתן לנקות תכשיטים כסף בבית בשיטות פשוטות ובאמצעות חומרים כמו מטליות, סבון עדין, סודה לשתייה, משחת שיניים רגילה ומברשת שיניים ישנה. ניתן גם להשתמש בשיטות כימיות או לשלוח את התכשיט לניקוי מקצועי.

מה עושים במקרה של תכשיט עם חריצים קטנים?

במקרה של תכשיט עם חריצים קטנים ניתן להשתמש במברשת שיניים או במברשת לניקוי ציפורניים ולנקות בעזרת מתכות כמו נחושת או נירוסטה. חשוב לשטוף היטב במים לאחר הניקוי.

האם כדאי לשלב בין חומרי ניקוי?

יש להקפיד על כך שלא לשלב בין חומרי ניקוי שונים כדי למנוע תגובה כימית או פגיעה בתכשיט או בעור. כדאי להשתמש בשיטה אחת בלבד ולעקוב אחרי ההוראות המצוינות על פי כל חומר ניקוי.

איך נמנע השחרה של תכשיטים בעתיד?

כדי למנוע השחרה של תכשיטים, מומלץ לשמור עליהם במקום קרי ולא מועט לחשוף לשמש, לא לגעת ייתר על תכשיטים, לשמור אותם בקופסאות מיוחדות ולהימנע ממגע עם בושם.

איך מנקים תכשיטי כסף?

תכשיטי כסף ניתן לנקות באמצעות מים חמימים וסבון עדינים, סודה לשתייה ומים רותחים עם נייר אלומיניום, משחת שיניים רגילה ומברשת רכה, סבון כלים ומים פושרים.

איך מנקים תכשיטים מזהב?

תכשיטי זהב צהוב ניתן לנקות במים חמימים וסבון כלים. תכשיטי זהב לבן רגישים יותר, ולכן כדאי להשתמש במים זורמים קרים וסבון עדין. תכשיטי זהב ממוצק ימנעים ניקוי מקצועי.

איך מנקים תכשיטי יהלום?

תכשיטים משובצים ביהלומים דורשים זהירות מיוחדת. ניקוי תכשיטים עם יהלומים ניתן לבצע במים זורמים וקצת סבון עדין.

האם כדאי לבצע ניקוי תכשיטי כסף בעצמי?

כן, תכשיטי כסף ניתן לנקות באופן עצמאי בבית. אם השיטות הביתיות אינן עובדות, ניתן לפנות לניקוי מקצועי שיתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך.

האם ניקוי תכשיטים בעזרת מוצק מומלץ?

ניקוי תכשיטים בעזרת מוצק עשוי לגרום לפגיעה בתכשיטים. על כן, מומלץ להשתמש בחומרים ידידותיים ובשיטות ניקוי שונות.

האם ניתן לנקות תכשיטי כסף בחומרים ידידותיים ובשיטות ניקוי שונות?

כן, ניתן לנקות תכשיטי כסף באופן עצמאי בבית, באמצעות חומרים ידידותיים ושיטות ניקוי שונות. עם תשומת הלב המתאימה לשמירה קפדנית על התכשיטים, ניתן להבטיח שהם יחזיקו בברקם וביפיופם לאורך זמן. אם השיטות הביתיות אינן עובדות, ניתן לפנות לניקוי מקצועי שיתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך.

מהו המסקנה?

בעזרת שיטות ניקוי תכשיטי הכסף הנכונות, ניתן לשמור על ברקם ויפיופם של התכשיטים ולהבטיח שיחזיקו לאורך זמן. אם שיטות הביתיות אינן עובדות, ניתן לפנות לניקוי מקצועי שיתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך.

שאלות ומדיריכים נוספים >>

איך מוחקים היסטוריה באייפון

איך לנקות תכשיטים

איך לנקות תכשיטי כסף 925

איך לנקות תכשיטי זהב לבן

איך לנקות תחתית של סיר

איך לנקות תחתית של מחבת

איך לנקות שתן מספה

איך לנקות שרשרת כסף

איך לנקות שרוכים לבנים

איך לנקות שקע טעינה של אייפון

איך לנקות שמן מהרצפה

איך לנקות שירותים

איך לנקות שטיח מסריח

איך לנקות שואב אבק שארק

איך לנקות רשת של חלון

איך לנקות רשת מנגל

איך לנקות רצפה ישנה

איך לנקות ריפוד של רכב

איך לנקות ריפוד של ספה

איך לנקות רולר צבע

איך לנקות רובה במקלחת

איך לנקות רובה

איך לנקות ראשי גז

איך לנקות ראש מקלחת

איך לנקות קרש חיתוך מעץ

איך לנקות קרש חיתוך

איך לנקות קקי של יונים

איך לנקות קיר לבן

איך לנקות קורוזיה ממגעים

איך לנקות קומקום עם חומץ

איך לנקות קומקום חשמלי

איך לנקות צרכים של כלב

איך לנקות צמיד פנדורה

איך לנקות צמיד כסף

איך לנקות ציפורניים

איך לנקות ציפוי זהב

איך לנקות צואת יונים

איך לנקות צבע מהרצפה

איך לנקות פרקט למינציה

איך לנקות פרקט

איך לנקות פנדורה

איך לנקות פלסטיק שהצהיב

איך לנקות פלטה לשיניים

איך לנקות פיפי של כלב משטיח

איך לנקות פיפי מהספה

איך לנקות פילטר של דייסון

איך לנקות עור הפוך

איך לנקות עוף

איך לנקות עובש במכונת כביסה

איך לנקות עובש