איך לנקות דשא סינטטי

איך לנקות דשא סינטטי

הדשא הסינטטי של חברת דשא קבוע אינו דורש תחזוקה או טיפולים מיוחדים, אך לניקותו מדי פעם מומלץ. ניתן לשטוף את הדשא הסינטטי באמצעות צינור בלחץ מים או דלי ומברשת. המים מתנקזים וניתזים דרך החורים שבדשא הסינטטי, ולכן יש להרים את שאריות הלכלוך או לשאובן. ישנם מכשירים ניידים ויידידותיים לסביבה, כמו שואבי עלים ידניים, שיכולים לשמש לניקוי דשא סינטטי בגינות גדולות.

נקודות מרכזיות:

 • דשא סינטטי אינו דורש תחזוקה מיוחדת.
 • ניתן לשטוף את הדשא הסינטטי באמצעות צינור בלחץ מים או דלי ומברשת.
 • לסבור את חורי הדשא סינטטי משאריות הלכלוך לאורך הניקוי.
 • קיימים מכשירים ניידים וידידותיים לסביבה לניקוי דשא סינטטי בגינות גדולות.
 • חשוב לנקות את הדשא הסינטטי בצורה תקופתית על מנת לשמור עליו במצב מעולה.

הדשא הסינטטי של חברת דשא קבוע הוא בחירה מעולה לגינות ושטחים ציבוריים, בזכות יתרונותיו המרכזיים שהוא מציע – תחזוקה נמוכה ומראה ירוק ברוח טבעית. אבל מה קורה כשהדשא הסינטטי מתעודד? מה ניתן לעשות כדי להחזיר לו את המראה היפה והנקי? בפוסט הבא נלמד איך לנקות דשא סינטטי בצורה נכונה על מנת לשמור על יופיו וכושר יציבותו של הדשא.

שטיפת דשא סינטטי

שטיפת דשא סינטטי היא פעולה שאינה נדרשת בהרבה מקרים, אך לעיתים קרובות ניתן לשטפו כדי לשמור על ניקיונו וכושר הייצוב שלו. הרכב הדשא הסינטטי מאפשר שטיפה פשוטה באמצעות צינור בלחץ מים או באמצעות דלי ומברשת קשה. יש לשטוף את הדשא בקפידה ולהסיר את שאריות הלכלוך עלולות להיתקע ולגרום לנזקים על המשטח הסינטטי. במקרה של השטפה עם צינור בלחץ מים, יש לוודא שייבוש הדשא אחרי השטיפה יעשה בצורה יסודית, על מנת להימנע מלכלוך שאוב או מי מופצים לכיוונים אחרים.

בתום השטיפה, יש להרים או לשאוב את שאריות הלכלוך מהדשא הסינטטי. ניקיון הדשא מבצע הרחקה של הלכלוך העלול לגרום להחזקת לכלוך ולזיהום נוסף. על מנת לשמור על דשא סינטטי יפה, חשוב לכפות על חזרות שטיפה תקופתיות ולבצע ניקיון מעמיק כשדרוש. בנוסף, יש לסמן חלקי הדשא הסינטטי שמספיק לפועל מהם, כגון קרקעות חשמל או מקומות בהם יתכנו הרכבות או ציוד כבד. הסמין יסייע במניעת נזק, שיפשוף או התכת מחדש של הדשא.

שימור דשא סינטטי

תחזוקת דשא סינטטי היא חלק חשוב מתהליך השמירה על הדשא כחדר ירוק ומטופח. הדשא הסינטטי הוא לרוב עמיד ובעל איכות מעולה, ועל מנת להבטיח שימור המראה והכושר המקורי שלו לאורך זמן, עלינו להתחיל בתחזוקה תקופתית ותכנון הסביבה שבה הוא מתפרץ.

בכדי לשמור על דשא סינטטי נקי ויפה, ישנם מספר טיפים שיכולים לעזור:

 • שטיפה תקופתית: יש לשטוף את הדשא בשטיפה תקופתית עם מים רגילים לצורך הסרת הלכלוך השתכן על המשטח. מומלץ להשתמש בצינור בלחץ או לשטוף עם דלי ומברשת. ניתן גם לשטוף תקופתית עם מכונות מיוחדות או לחצים בלבד, תוך עקיפת שיטות כימיות או נוזליות.
 • הסרת קוביות קרח בקיץ: בימי הקיץ החמים, קוביות הקרח עשויות להתכתש על דשא סינטטי בשל החום הגבוה. עלינו להסיר את הקוביות באמצעות שטיפה עם מים קרים או בעזרת מטאטא. הדוחים יכולים לגרום לדשא לתחזק ולהרגיש מלוכלך.
 • ניקוי כתמים: לעיתים עשוי להיצטבר על הדשא כתמים שונים, כמו סימנים משורות או צבעים מזיקים. עלינו לנקות את הכתמים באופן מיידי כדי למנוע שמירתם על הדשא. ניתן להשתמש בחומרים ניטרליים או בתערובות ניקוי מיוחדות להסרת כתמים. מומלץ לבדוק תמיד את ההוראות של היצרן ולעקוב אחרי המדריכים המרובים לשימור וניקוי הדשא הסינטטי.

הדשא סינטטי בכושר מעולה יכול להוביל לחוויה של פרק זמן ארוך יותר עם ירידה מינימלית באיכות המראה והשימוש. אמנם הוא יכול להיעבד לחללים רחבים ולמשטחים עמידים במיוחד, אך רגישותו עדיין חשובה לסימון את איכותו ויכולותיו. בהקפדה על שמירה איכותית תכולת הדשא, נוכל להרגיש בביטחון וליהנות ממראה מטריף ועמידות לאורך זמן.

בכדי לשמור על דשא סינטטי בקיץ החם, עלינו להימנע מפעילויות שלא מתאימות לדשא, כמו מנגלים או ברביקיו. חום רב עשוי להשפיע על עמידות הדשא ולגרום לקריעות או לשינויים באיכות המראה. בדרך כלל, חשוב לפעול בעדינות ולמנוע שימוש בכלים או חומרים כואבים שעלולים לגרום לנזק.

תחזוקת דשא סינטטי היא תהליך שדורש ערך ומחויבות. כדי לשמור על דשא בכושר מעולה, על ידינו להתייחס למניעים המקובלים ולפעול תוך כדי אכפתיות ודמיון שימצא את עצמו בסביבה הירוקה שלנו. בשימור השטח הסינטטי יכולים כל יחיד או צוות להיות תוצאה משמעותית ותחליף לחדש ממון אשר עשוי להסתובב

מדריך לניקוי דשא סינטטי:

מרכז שטיפה כמות מים צורת שטיפה תדירות
תדיר באיכות גבוהה שטיפה בלחץ פעם בשבוע
פעם בשבוע באיכות בינונית שטיפה בלחץ או דלי ומברשת פעם בחודשיים
פעם בחודשיים באיכות נמוכה שטיפה עדינה עם דלי ומברשת פעם בשישה חודשים

השטיפה הדקה והתדירה ביותר מומלצת לתחזוקה תקופתית, בעוד שהשטיפה הפוחזת והקטנה ביותר מומלצת לתחזוקה עמוקה ובסיסית של הדשא.

עשבים שוטים בדשא סינטטי

בדרך כלל, צמיחת עשבים שוטים בדשא סינטטי היא מקרה נדיר. מכשירי הדשא הסינטטי מונעים בקלות את צמיחתם והתפשטותם. אולם, במקרים יחודיים שבהם מתקיימת צמיחה של עשבים שוטים, ניתן לפתור את הבעיה בקלות ובפשטות.

הפתרון הפשוט ביותר הוא לעקור את העשבים שוטים מהדשא. ניתן לעשות זאת באמצעות כלי עזר כמו מטהר עשבים או תחת החשש של שם מילטון (Milton Sterilising Fluid) או כל משקה אחר שיכיל חומרים לחיסון. אם חלק מהעשבים שורשיהם יושארו באדמה, ניתן לרסס באבק שאובי חומרי קוטלעשבים (weedkiller) שידאג להביא לציוץ העשבים.

עשבים שוטים בדשא סינטטי

כדי למנוע חזרה של העשבים שוטים, מומלץ לבדוק את הדשא קרוב לשורשים ולבדוק את הדשא לפני המגע בידיים או בגופם של בעלי החיים המגיע לדשא. יש להימנע מהשארת מזון או מוצק בעבר הדשא הסינטטי שעשוי לגרום לחזרת השוט הסינטטי לאזור.

ניקוי דשא סינטטי מעלים

כחלק מתהליך התחזוקה של דשא סינטטי, יש לטפל בניקוי העלים ושאריות הטבע הנמצאות על פני הדשא. פצצתי האוויר או המגרפה הם כלים מועילים להסרת העלים בצורה יעילה. מומלץ לתכנן את תהליך הניקוי בצורה תדירה ושוטפת לשמירה על מראה נקי ומטופח של הדשא הסינטטי.

כלי לניקוי דשא סינטטי מעלים תיאור
פצצתי האוויר כלי יעיל להפיל את העלים ולהסיר אותם מהמטבעות
מגרפה כלי מתאים לאיסוף העלים והשאריות באופן חסר מאמץ
שואב עלים ידני מתאים לניקוי דשא סינטטי באזורים קטנים וצרים
מכונת שאיבת דשא סינטטי מתאימה לניקוי גינות סינטטיות בגודל גדול ועבודה מהירה

מניקוח מתאים של דשא סינטטי ישפיע ישירות על מראהו ועל אורכו של חיי השימור של הדשא. כדי לשמור על דשא סינטטי נקי וארוך טווח, מומלץ לנקות את העלים והשאריות מטבעות הדשא בצורה ביקורתית ומרוכזת.

ניקוי דשא סינטטי מאבק ולכלוך

כדי לשמור על דשא סינטטי יפה ומתוחזק, חשוב לפעילויות שכאמור ונגיש במידת הצורך. אחת מן הפעולות החשובות בתחזוקת הדשא היא ניקוי האבק והלכלוך שנצברים על פניו. לניקוי הדשא סינטטי מאבק, ניתן לבצע שטיפה עם מים תחת לחץ, באמצעות צינור או בעזרת דלי ומברשת קשה. יש למקם את הדשא במרכז הגינה, בצורה שתרגיש הכי מתאימה ושהוואים לנושא של המאמר.

ניקוי דשא סינטטי מאבק

שיטה תיאור
שטיפה במים תחת לחץ שיטה יעילה שמשתמשת במים תחת לחץ גבוה כדי להסיר את האבק והלכלוך מן הדשא הסינטטי.
שטיפה בצינור במידה ואין לך צורך בלחץ רב, ניתן לספק מים מהצינור לניקוי האבק והלכלוך מעל פני הדשא הסינטטי.
שטיפה בעזרת דלי ומברשת קשה אם אין לך גישה לצינור או אם רוצה לעשות את זה באופן ידני, אפשר להשתמש בדלי עם מים ומברשת קשה לניקוי האבק והלכלוך מן הדשא.

הסרת ריח שתן מדשא סינטטי

הדשא הסינטטי הינו אפשרות פרקטית ויעילה למרחבי חוץ ופנים, אך לעיתים הוא עשוי להיזדקק לניקוי מסיבות שונות. ריח שתן על פני הדשא הסינטטי הינו אחת מהבעיות הנפוצות, אך ניתן להסיר אותו בקלות ובמהירות.

להסרת ריח שתן מדשא סינטטי נוכל להשתמש בשיטות שונות. החומרים המומלצים לניטרול ריחות מדשא סינטטי כוללים חומרי ליטול שתן או חומץ, שיכולים להסיר את הריח ולחזור מראה מרענן לדשא. בנוסף, ניתן להשתמש בצינור מים חזק לשטיפת השטח ולניקוי אפקטיבי. יש להימנע משטיפה יתר על המידה באותו אזור על מנת למנוע ציוץ.

הסרת ריח שתן מדשא סינטטי היא שלב חשוב בתהליך הניקוי ותחזוקת הדשא. באמצעות השיטות המתאימות והחומרים הנכונים, ניתן להשיג תוצאות מרשימות ולשמור על עזר הדשא לאורך זמן.

תחזוקת דשא סינטטי

לשמור על דשא סינטטי במצב מעולה דורש תחזוקה יסודית ומדויקת. תהליך התחזוקה כולל שלושה אלמנטים עיקריים: שטיפה תקופתית, הסרת כתמים ותחזוקה שוטפת. לדשא סינטטי שטוח ונקי המצוי בגן או בחצר, מעמדת תובנה חשובה. לכן, המדריך המקפיד על ספקנות, עם עקרונות ניקוי מקוונים ובטוחים לתחזוקת הדשא הסינטטי היקר שלך.

 1. שטיפה תקופתית: בכדי לשמור על עזור הדשא לאורך זמן, מומלץ לשטוף אותו באמצעות מפוטרת רחצה או באמצעות צינור בלחץ מים. השטיפה היא הזדמנות מצוינת להסרת כתמים, אבק וזיהומים שונים שעשויים להתפשט על פני הדשא.
 2. הסרת כתמים: אם ישנם כתמים ספציפיים על פני הדשא, כמו כתמים ממוינות או נקטר, יש להשתמש בסבון חלבון או מסיר כתמים מתאים על מנת להעניק לעשוי הדשא מראה נצחי.
 3. תחזוקה שוטפת: לדשא סינטטי יכולים לצמוח מזיקים כמו ששקים או עשבים שוטים. כדי למנוע צמיחה יתרה ולשמור על מראה אחיד, יש לבדוק ולנקות את הדשא מאבק, פסולת ומזיקים פוטנציאליים.

תחזוקת דשא סינטטי מותאמת לצרכים המדויקים של החלל וההשקעות המקומיות. הכיוונים והתקניות מותאמים תוך ניקוי בקפידה ושמירה על עזר הדשא במצב הטוב ביותר. אם אתה עוקב אחר ההמלצות לתחזוקה, דשא הסינטטי שלך יישאר נוצץ ויציב לאורך שנים רבות בשטח הגינה שלך.

ייעוץ נוסף

אם יש לך כל שאלות או דאגות נוספות בנושא תחזוקת דשא סינטטי, אני פה כדי לעזור. אני יכול להציע לך ייעוץ מותאם אישית ומקצועי לגבי דרכים נוספות לשמירה על עזר הדשא שלך. אל תהסס ליצור קשר ואנסה לעזור לך בכל דרך שאני יכול.

ניקוי דשא סינטטי מכתמים

ניתן לנקות כתמים מדשא סינטטי על ידי ניקוי מיידי לאחר הזיהום. יש להשתמש בקוטלי כתמים ולשטוף באמצעות מים, ולהימנע מהשארת כתמים על הדשא.

ניקוי דשא סינטטי מפסולת בעלי חיים

כאשר מדובר בדשא סינטטי, ייתכן שבעלי חיים יעבירו עליו פסולת שונה ואף ישאירו ריחות מפעולותיהם. כדי לנקות את הדשא מפסולת בעלי החיים, יש לבצע שלבי ניקוי מסוימים. כשמוסיפים מים על הדשא ומשטיפים בעדינות, ניתן לשטוף את הפסולת מסביבות העלים והגבעולים. במידת הצורך, ניתן להשתמש בחומרים יעילים לניטרול ריחות, כמו חומץ, שיכולים להסיר את הריחות השונים הנובעים מפסולת בעלי החיים.

על מנת לשמור על הדשא סינטטי נקי ופתוח, מומלץ למנוע השארת שאריות של מזון או יתרות צורם על פני הדשא. חשוב לתת תשומת לב לניקיון יתרות כלוך כגון פרוות, קילופים של בננות ושאר חומרים שמסוכנים לדשא בעבר. בעזרת שטיפת מים עם חומרים ניטרוליים, ניתן להסיר את הפסולת ולשמור על ניקיון הדשא לטווח יותר ארוך.

כאשר מתחשק להריח את ריח הדשא בניחוח מרענן, ניתן להשתמש בחומרים אנימליים בלבד אשר יהפכו את הריחות לנעימים. שימוש בתרכובות חומרים כחומץ יבוא לידי ביטוי מכיוון שיתכן והחומץ בלבד יחשוף את הדשא לנזק. אין בהוראה תמיד וחובה של ריח נעים יותר מזה.

טיפים לשמירה על דשא סינטטי

כדי לשמור על דשא סינטטי נקי ויפה, מומלץ לנקותו בתדירות. ניתן לשטוף את הדשא באמצעות מים נקיים ומברשת רכה, לסנן את שאריות הכלוך ולנגב את המים הנשמצים. יש להימנע משימוש בחומרים כימיים אגרסיביים שעלולים לגרום נזק לדשא סינטטי.

כמו כן, חשוב להימנע מפעילויות שאינן רצויות על הדשא כמו קישוטי גינה שמכילים חומרים שעלולים לגרום לפגיעה במראה או במבנה של הדשא. עוד טיפ מומלץ הוא להשתמש בקוטלי עשבים איכותיים במידת הצורך, למניעת צמיחת עשבים פשוטים על הדשא. יש לשטוף היטב את הדשא לפני השימוש בקוטל עשבים ולהמנע מהשטפה יתר על המידה על מנת למנוע נזק לדשא הסינטטי.

בנוסף, כדי למנוע צמיחת עשבים פשוטים או זקיקים על משטח הדשא סינטטי, מומלץ לבדוק באופן קבוע את השטח ולנקות אותו מזיהום או משאריות מזון. במקרה של זיהום אקוטי, כמו שתן בעלי חיים או פסולת מטבעות, מומלץ לנקות את הדשא באופן מיידי ולהשתמש בחומרים או בשיטות מיוחדות לניטור ריחות ולהעלמת הזיהום.

שאלות נפוצות

איך אני יכול לנקות דשא סינטטי?

ניתן לשטוף את הדשא הסינטטי באמצעות צינור בלחץ מים או דלי ומברשת קשה. אחרי השטיפה יש להרים את שאריות הלכלוך או לשאוב אותם.

איך אני יכול לשמור על דשא סינטטי?

לשמירה על דשא סינטטי נקי ויפה, מומלץ לנקותו בתדירות, להימנע מפעילויות לא מתאימות כמו קישוטי גינה שיכולים לגרום לנזק, ולהשתמש בקוטלי עשבים במידת הצורך. יש למנוע צמיחת עשבים פשוטים באמצעות שטיפת הדשא ומניעת התפשטותם.

איך אני יכול להתחזק את דשא סינטטי במהלך הקיץ?

כדי לשמור על דשא סינטטי בקיץ בכושר מעולה, מומלץ לנקותו באמצעות שטיפה תקופתית, להסיר קוביות קרח כלפי עליון בימי החום, ולהימנע ממנגלים וברביקיו שעלולים לגרום לנזק. פעילויות כמו משחקי כדורגל ונטרות מומלצות כאשר מיד קופעים.

איך אני יכול למנוע צמיחת עשבים שוטים בדשא סינטטי?

סוגרי דשא סינטטי נדירים, אך במקרים כאלה ניתן לעקור אותם ולרסס באמצעות קוטל עשבים. כדי למנוע צמיחת עשבים שוטים, יש לבדוק ולנקות את הדשא משאריות המזון או הלכלוך.

איך אני יכול לנקות מעלים מהדשא הסינטטי?

ניתן לנקות כתמים מעלים ושאריות מטבעות הדשא סינטטי באמצעות מגרפה, מטאטא כביש או מפוח עלים. ניתן גם להשתמש בשואבי עלים ידניים או מכונות שואבות דשא סינטטי לניקוי גינות גדולות.

איך אני יכול לנקות דשא סינטטי מאבק ולכלוך?

ניקוי דשא סינטטי מאבק ולכלוך ניתן לבצע על ידי שטיפה עם מים בלחץ, באמצעות צינור או באמצעות דלי ומברשת קשה.

איך אני יכול להסיר ריח שתן מדשא סינטטי?

ניתן להסיר ריח שתן מהדשא הסינטטי באמצעות שטיפה במים ושימוש בחומרים לניטרול ריחות מדשא סינטטי, כמו חומר ליטול שתן או חומץ. יש להשתמש גם בצינור מים חזק ולהימנע מהשטפה יותר מידי באותו אזור על מנת למנוע ציוץ.

מה כלול בתחזוקת דשא סינטטי?

תחזוקת דשא סינטטי כוללת שטיפה תקופתית, הסרת כתמים ותחזוקה שוטפת על מנת לשמור על עזור הדשא לאורך זמן. כדי למנוע צמיחת עשבים שוטים, יש לבדוק ולנקות את הדשא משאריות אבק או אובדנות מהעצים.

איך אני יכול לנקות דשא סינטטי מכתמים?

ניתן לנקות כתמים מדשא סינטטי על ידי ניקוי מיידי לאחר הזיהום. יש להשתמש בקוטלי כתמים ולשטוף באמצעות מים, ולהימנע מהשארת כתמים על הדשא.

איך אני יכול לנקות דשא סינטטי מפסולת בעלי חיים?

ריחות ופסולת בעלי חיים ניתן לנקות מדשא סינטטי באמצעות שטיפה עם מים, שימוש בחומרים לניטרול ריחות והרחקה על ידי חומץ. יש צורך להימנע מהשארת שאריות מזון או יתרות צורם שעלולים לגרום לריחות למשוך אל הדשא.

אילו טיפים יש לשמירה על דשא סינטטי?

כדי לשמור על דשא סינטטי נקי ויפה, מומלץ לנקותו בתדירות, להימנע מפעילויות לא מתאימות כמו קישוטי גינה שיכולים לגרום לנזק, ולהשתמש בקוטלי עשבים במידת הצורך. יש למנוע צמיחת עשבים פשוטים באמצעות שטיפת הדשא ומניעת התפשטותם.

שאלות ומדיריכים נוספים >>

איך מוחקים היסטוריה באייפון

איך לנקות תכשיטים

איך לנקות תכשיטי כסף 925

איך לנקות תכשיטי זהב לבן

איך לנקות תחתית של סיר

איך לנקות תחתית של מחבת

איך לנקות שתן מספה

איך לנקות שרשרת כסף

איך לנקות שרוכים לבנים

איך לנקות שקע טעינה של אייפון

איך לנקות שמן מהרצפה

איך לנקות שירותים

איך לנקות שטיח מסריח

איך לנקות שואב אבק שארק

איך לנקות רשת של חלון

איך לנקות רשת מנגל

איך לנקות רצפה ישנה

איך לנקות ריפוד של רכב

איך לנקות ריפוד של ספה

איך לנקות רולר צבע

איך לנקות רובה במקלחת

איך לנקות רובה

איך לנקות ראשי גז

איך לנקות ראש מקלחת

איך לנקות קרש חיתוך מעץ

איך לנקות קרש חיתוך

איך לנקות קקי של יונים

איך לנקות קיר לבן

איך לנקות קורוזיה ממגעים

איך לנקות קומקום עם חומץ

איך לנקות קומקום חשמלי

איך לנקות צרכים של כלב

איך לנקות צמיד פנדורה

איך לנקות צמיד כסף

איך לנקות ציפורניים

איך לנקות ציפוי זהב

איך לנקות צואת יונים

איך לנקות צבע מהרצפה

איך לנקות פרקט למינציה

איך לנקות פרקט

איך לנקות פנדורה

איך לנקות פלסטיק שהצהיב

איך לנקות פלטה לשיניים

איך לנקות פיפי של כלב משטיח

איך לנקות פיפי מהספה

איך לנקות פילטר של דייסון

איך לנקות עור הפוך

איך לנקות עוף

איך לנקות עובש במכונת כביסה

איך לנקות עובש