איך להעביר חום

איך להעביר חום

אנחנו יודעים כמה זה יכול להיות לא נעים ולא נוח כשיש חום גבוה. אבל חשוב לדעת שהחום הוא חלק ממנגנון ההגנה של הגוף ועוזר למערכת החיסון להביס את החיידקים והווירוסים שגורמים למחלה. אם אתם רוצים להוריד את החום בצורה טבעית ולשפר את התהליך, יש לכם טיפים ושיטות שיכולים לעזור. גלו אצלנו כיצד להעביר חום ביותר יעילות ולשפר את תהליך ההעברת חום.

מסקנות מרכזיות

 • להשתמש במטלית קרירה על אזורים כמו העורף והרגליים.
 • לשתות תה עם בזיליקום להורדת חום.
 • להשתמש בחומץ תפוחים באמבטיה קרירה.
 • להשתמש בצימוקים בתרומה ותה.
 • להוסיף שום למזון כחלק מתרופות הסבתא להורדת חום.

מה נחשב לחום?

טמפרטורת הגוף הטבעית היא כ-37.6-36.6 מעלות צלזיוס. כאשר הטמפרטורה עולה מעל הטווח הזה, היא נחשבת לחום. חום נחשב גבוה אצל ילדים כאשר הטמפרטורה חורגת מעל 38.2 מעלות, וגבוה אצל מבוגרים כאשר הטמפרטורה חורגת מעל 37.5 מעלות. חשוב לציין שחום גבוה אינו מסוכן מתחת ל-40 מעלות. כאשר הילד חיוני, שותה, משחק ונראה כרגיל, אין צורך להוריד את החום. אבל אם הילד סובל מתסמינים נוספים או החום מתמשך לאורך זמן, כדאי לפנות לבדיקה רפואית.

מתי כדאי להוריד את החום?

במקרים מסוימים, כשהחום בשלבים מסוימים הוא גבוה מהרגיל, כדאי לחפש טיפול רפואי להורדת החום. חשוב להבין מתי כדאי לפנות לרופא כדי לקבל עזרה מקצועית. ישנם מספר מקרים שבהם זה עשוי להתרחש. הנה כמה מהמקרים שכדאי לפנות לרופא:

 1. כאשר חום עובר את 38 מעלות צלזיוס אצל תינוקות בגיל חדש לפחות מחצי שנה.
 2. כאשר חום של ילד ממשיך לסמן מעל 38.5 מעלות ונמשך יותר מיומיים.
 3. במקרה של חום מעל 41 מעלות.
 4. כאשר התסמינים כוללים גם תסמינים נוספים כגון פריחה, כאבי ראש, קשיי נשימה ועוד.
 5. כאשר החולה מראה סימנים של מחלה רצינית.

טבלה:

מקרה מתי לפנות לרופא הסיבות
חום עובר את 38 מעלות צלזיוס אצל תינוקות בגיל חדש לפחות מחצי שנה כאשר חום חריג יכול להיות סימן למחלה רצינית זיהוי מחלות בשלב מוקדם
חום של ילד ממשיך לסמן מעל 38.5 מעלות ונמשך יותר מיומיים חום חריג במשך זמן ממושך משמעותו עשוי להעיד על מחלה רצינית זיהוי מחלות בשלב מוקדם
חום מעל 41 מעלות חום גבוה מאוד שעשוי להיות מסוכן טיפול מיידי נדרש
תסמינים נוספים כגון פריחה, כאבי ראש, קשיי נשימה ועוד תסמינים נוספים עשויים לסמן על מחלה או מצב רפואי מוחשי זיהוי או טיפול במחלה או מצב ספציפי

להוריד או לא להוריד? זאת השאלה

למרות שבמצבים רבים אין כל צורך להוריד את החום, וטיפול תרופתי להורדת חום אינו נדרש, ייתכן שיהיו סיטואציות שבהן חשוב לטפל בחום. חשוב לקחת בחשבון את רמת התפקוד וחיוניות החולה, טמפרטורת הגוף ורמת הסבל. אם התפקוד יורד, הטמפרטורה גבוהה מאוד או התסמינים חמורים, טיפול רפואי יעיל להוריד את החום יכול להיות עוזר.

להוריד או לא להוריד חום? האם להוריד חום – כשצריך להוריד? האם להוריד חום – כשאין צורך להוריד?
רמת התפקוד וחיוניות החולה חולה לא יכול לתת מענה, איבחון תחת אבקה חולה פעיל, אין מסוכן, לא צריך להוריד את החום
טמפרטורת הגוף טמפרטורה גבוהה מאוד טמפרטורה נורמלית או לא מאוד גבוהה
רמת הסבל סבל גבוה מאוד מצמצם את הפעילות סבל נמוך או יכולת פעילות קיימת

מטלית קרירה

מטלית קרירה היא אחת מהדרכים הפשוטות והיעילות להוריד חום. חשוב לרחוץ את האדם עם מים פושרים, ולשים עליו את המטלית הקרה. מומלץ להשתמש במטלית קרה בעיקר על אזורים כמו העורף, המפשעה, והרגליים. כמו כן, אמבטיה פושרת עם מים קרירים יכולה להיעזר בהורדת החום.

בזיליקום

בזיליקום הוא צמח מרווה שנחשב ליעיל בהורדת חום. ניתן לחפש תה בזיליקום מוכן בסופרמרקטים או לשתות את התה המוכן ממגשי המצות בעלי בזיליקום. אפשר גם להשתמש בעלים טריים של בזיליקום ולגרדם לעפרון בקטנה, ולמרוח את העפרון שנקבל על אזורים בגוף שמשתיים מאוד, כגון הפרצופים ופרוסות הגוף.

בזיליקום

הטיפים עם בזיליקום להורדת חום
חפש תה בזיליקום מוכן בסופרמרקטים
שתה את התה המוכן ממגשי המצות בעלי בזיליקום
השתמש בעלים טריים של בזיליקום וגרד אותם לעפרון בקטנה
מרוח את העפרון שנקבל על אזורים בגוף שמשתיים מאוד
האפרון יכול להתמרם באזורים כגון הפרצופים ופרוסות הגוף

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא מוצר טבעי וזול שנמצא בכל בית ויכול לסייע להורדת חום. ניתן להתרפת באמבטיית מים פושרים שלכם או למרוח על רגליים. חומץ תפוחים יכול לעזור לרעננות במידה ומתחשק "נשק ערמומי" ואפשר גם לשתות טיפת חומץ תפוחים במים.

צימוקים

צימוקים מורידים חום ומסייעים בהתמודדות עם הזיהומים בגוף, מכילים רכיבים פנוליים שמסייעים גם ללחימה נגד החמצון. ניתן להשתמש בצימוקים בכמה דרכים:

 • שתיית מצימוקים מוסים
 • שימוש בעלי צימוקים בתמיסת מים
 • ניקוי תהום או פצע בעזרת ממתק טבעי מצימוקים

צימוקים להורדת חום

שום

שום הוא צמח חזק ואנטי בקטריאלי, ועלול לסייע בהורדת חום. אפשר להשתמש בשום בכמה דרכים, אפשר להשתמש בשום טחון טרי או באבקה ולטפל בפצעים בעזרת השום, או אפשר לשתות שיגור ושום בתוך מים להרגעת התחושה.

בנוסף לסיוע בהורדת חום, שום מכיל תכונות אנטי דלקתיות וחסכוניות, ויכול לתמוך במערכת החיסון של הגוף. בין האפשרויות הנפוצות לשימוש בשום כחומר להורדת חום ניתן למצוא תיבול טחון טרי או אבקת שום, שמשמשים לעיתים קרובות בעיסוי על העור או השתייה בתוך מים המסייעים בהרגעת התחושה של הגוף. בנוסף, שום יכול לשמש כחומר מזין המשפר את המערכת החיסונית, ומומלץ לכל אדם לכלול שום טרי או מועשר בחומרים פעילים בתפריט הברואות שלו.

ג'ינג'ר

ג'ינג'ר הוא מצוין כצמח בעל תכונות אנטי דלקתיות ומסייע בהורדת חום. תוכלו ליהנות מתה מג'ינג'ר טרי כך שתקחו כמה פרוסות ג'ינג'ר ותוסיפו לתה רותח, או להשתמש בג'ינג'ר טחון בצורת הליעגה להכין תה.

הצעת טיפ מעניין היא להוסיף כפית דחוסה של ג'ינג'ר טחון לשתיית התה החם. בנוסף, באפשרותכם לשדרג את התה בהוספת חתיכת לימון וכפית דבש, שמן ההוריד חום, מחזק את המערכת החיסונית ומעודד את שיפור המצב הכללי.

בנוסף להשתמש בצורות השתייה, ניתן להוסיף ג'ינג'ר טחון למזון, לתוך מרקים, תבשילים, סלטים או ליצירת מרינדה מרעננת. הג'ינג'ר מסייע להקלה על תמונות כואבות ומשפיע חיובית על המערכת העיכולית.

FAQ

Q: איך אפשר להעביר חום ביותר יעילות ולשפר את תהליך ההעברת חום?

A: ישנם טיפים ושיטות שיכולים לעזור להעביר חום באופן יעיל ולשפר את תהליך ההעברת חום. אפשר להשתמש במטלית קרירה, בזיליקום, בחומץ תפוחים, בצימוקים, בשום או בג'ינג'ר. כל אחת מהשיטות הללו יכולה להעביר את החום באופן טבעי ולסייע בהרגעת התחושה.

Q: מה נחשב לחום?

A: טמפרטורת הגוף הטבעית שלאדם גברת היא כ-37.6-36.6 מעלות צלזיוס. על פי ההגדרות, כאשר הטמפרטורה חורגת מעל הטווח הזה היא נחשבת לחום.

Q: מתי כדאי להוריד את החום?

A: כאשר אדם חווה תסמינים נוספים, החום מתמשך לאורך זמן או כאשר החום נמשך לאורך זמן או נמשך יותר מיומיים, כדאי לפנות לבדיקה רפואית ולחפש טיפול רפואי להורדת החום.

Q: להוריד או לא להוריד חום?

A: במצבים רבים, אין כל צורך להוריד את החום וטיפול תרופתי אינו נדרש. אפשר לקחת בחשבון את רמת התפקוד וחיוניות החולה, טמפרטורת הגוף ורמת הסבל. אם התפקוד יורד, הטמפרטורה גבוהה מאוד או התסמינים חמורים, טיפול רפואי יעיל להוריד את החום יכול להיות עוזר.

Q: איך אני יכול להשתמש במטלית קרירה להורדת חום?

A: מטלית קרירה היא אחת מהדרכים הפשוטות והמוכחות כיותר להוריד חום. יש לרחוץ את האדם במים פושרים ולשים עליו את המטלית הקרה. מומלץ להשתמש במטלית קרה בעיקר על אזורים כמו העורף, המפשעה והרגליים. עבור יתר בטחון, אמבטיה פושרת עם מים קרירים יכולה לסייע בהורדת החום.

Q: איך אני יכול להשתמש בבזיליקום להורדת חום?

A: בזיליקום הוא צמח מרווה שנחשב ליעיל בהורדת חום. בנוסף לשתיית תה בזיליקום מוכן או ליבוש העלים והשימוש במינונים בריאים, ניתן לגרד עלי בזיליקום טריים בעזרת קצת מים ולמרוח את העפרון שיווצר על אזורים שמשתיים מאוד כמו הפרצוף ופרוסות הגוף.

Q: איך אני יכול להשתמש בחומץ תפוחים להורדת חום?

A: חומץ תפוחים הוא מוצר טבעי וזול שנמצא בכל בית ויכול לסייע בהורדת חום. ניתן להשתמש בו ברחית אדם ולמרוח על רגליים. חומץ תפוחים יכול לעזור גם לרענן במידה ומתחשק "נישק ערמומי" ואפשר גם לשתות טיפת חומץ תפוחים במים. אין צורך לפנות לרופא במקרה כזה.

Q: איך אני יכול להשתמש בצימוקים להורדת חום?

A: צימוקים מורידים חום ומסייעים בהתמודדות עם הזיהומים בגוף. ניתן לשתות מצימוקים מוסים, להשים עלי צימוקים בתמיסת מים או לנקות את תהום או פצע בעזרת ממתק טבעי מצימוקים.

Q: איך אני יכול להשתמש בשום להורדת חום?

A: שום הוא צמח חזק ואנטי בקטריאלי. ניתן להשתמש בשום בכמה דרכים, לשתות שיגור ושום בתוך מים ולהשתמש בשום טחון בחיזוק השתי בתיבה/כוס סוכר בתיבה (לוותר על הסוכר). סכום עליכם לשים בליג ותפוח על מרקאוט סבתא לשימורים בעוד אתם בושים לפנות לרופא.

Q: איך אני יכול להשתמש בג'ינג'ר להורדת חום?

A: ג'ינג'ר מכיל תרכובות אנטי דלקתיות וניתן לשתות תה מג'ינג'ר טרי או להשתמש בג'ינג'ר טחון בחיזוק השתי בתיבה (לוותר על הסוכר). תהום שבפעילות המרה פסיק וכל סוכר נפיל לרחש או מיץ מיצית. סכום עליכם לשים בליג. אין צורך לפנות לרופא במקרה כזה.

שאלות ומדיריכים נוספים >>

כיצד להעביר אדמומיות אחרי שעווה

איך להעביר יובש בשפתיים ומסביב לשפתיים

איך להעביר סטלה באופן מקצועי

איך להעביר שיעול עם ליחה באמצעות טיפים מעשיים וטבעיים

איך להעביר גיהוק לתינוק

איך להעביר כאב בטן

איך להעביר צרבת

איך להעביר שפשפת מהר

איך להעביר צינון מהר

איך להעביר בחילה מהר

איך להעביר כאב ראש

איך להעביר הנגאובר

איך להעביר כאב גרון

איך להעביר שפעת מהר

איך להעביר כאב של כוויה

איך להעביר כאבי מחזור

איך להעביר מיגרנה

איך להעביר מיגרנה בלי כדור

איך להעביר כאב בטן ושלשולים

איך להעביר צרבת בגרון

איך להעביר שיעול יבש

איך להעביר ליחה

איך להעביר סחרחורת

איך להעביר כאבי ראש תרופות סבתא

איך להעביר שטף דם בציפורן

איך להעביר בחילה מאלכוהול

איך להעביר אפטה

איך להעביר בחילה של הנגאובר

איך להעביר כאבי ברכיים

איך להעביר יובש בגרון

איך להעביר עיניים אדומות

איך להעביר גיהוק

איך להעביר היקי

איך להעביר הרפס מהר

איך להעביר הרדמה בפה מהר

איך להעביר עצירות

איך להעביר צרידות

איך להעביר דלקת בשתן

איך להעביר צינון מהר בקיץ

איך להעביר חצקונים מהרה

איך להעביר ריח רע מהפה

איך להעביר שטף דם בשפתיים

איך להעביר שיהוקים

איך להעביר גרפסים של ביצה

איך להעביר קילופים מהשמש

כיצד להעביר צרבת בהריון

איך להעביר ריח של שום

איך להעביר אינפקציה באוזן

איך להעביר דלקת חניכיים

איך להעביר חרדה