כיצד להעביר אדמומיות אחרי שעווה

איך להעביר אדמומיות אחרי שעווה

בתהליך הסרת השער בשעווה, ייתכן ויחד עם התוצאות החלו להופיע גם אדמומיות על עור הפנים. מה לעשות כאשר מתרגשים מהתסמין הלא רצוי הזה? איך אפשר להפחית ולהעביר אותו?

הימנעות מאירועים נוספים לאחר טיפול שעווה

אחרי טיפול בשיער בשעווה, מומלץ להימנע ממספר אירועים נוספים שעשויים לגרום לאדמומיות ונפיחות נוספות. כלל פעילות לא מוסרת, כולל תרגול ספורטיבי או פעילות קשה במיוחד, יש להימנע מהתרגשות מיותרת שעשויה להשפיע על מערכת הדם ולהעביר דם רב יותר לאזור הפנים ולהימנע מאדמומיות נוספת.

פילינג קל לפני טיפול השעווה

במטרה למנוע גירויים נוספים לאחר טיפול בשעווה, מומלץ לבצע סדרת טיפולים עדינים ומזינים קודם לטיפול. אחת השיטות הנפוצות היא יישום פילינג קל של העור. זה יסייע להפחית את החיכוכים האורגניים ויאפשר לשעוות להיספג בצורה אחידה ובריאה יותר.

מניעת הידבקות באלרגיה או רגישות לשעווה

טיפול בשעווה עשוי לגרום להידבקויות אלרגיות או לרגישות לחומרים בסריקת השיער. כדי למנוע זאת, מומלץ לפנות לרופא עור לבדיקה לפני הטיפול. עוד כדאי להתייעץ עם הקוסמטיקאית על הרכב החומרים שבקרמים המשמשים בטיפול כדי לאמת שאין רכיבים שעשויים לגרום לתסמין לא רצוי.

מיטוש קרח או קומפרסים קרים

טיפול בשיער בשעווה עשוי לגרום לאדמומיות ולפצעונים קטנים שיש להם את תחושת הגלה המפריעה. כדי להקל על הצפייה באדמומיות ולהרגיע את העור, מומלץ למטשטש את האזור עם קירור באמצעות מיטוש קרח או שימוש בקומפרסים קרים. זה יסייע להפחית את הדלקות או הפריעות הקלות שעשויות להתרחש.

הימנעות מפילינג

לאחר שימוש בשעווה, יש להימנע מפילינג של האזור בשילובי ביתי או כימי. במקום, עשי מקלחת במים פושרים והשתמשי בניקויים וקרמים מתאימים על מנת לשטוף ולהרגיע את העור הפגוע. כשמשתמשים במוצרים קוסמטיים, כדאי לשאול ולוודא את הזמן שצריך לחכות עד שיש לשטוף את העור ולהשתמש בהם.

התמודדות עם אדמומיות ופצעים

התמודדות עם אדמומיות ופצעים לאחר טיפול בשעווה מחייבת סבלנות. כל אדם שונה ולכן יכולת ההתאוששות יכולה להיות שונה גם בתוך אותו האדם. במידה ובסיום הטיפול עוד קיימת אדמומיות או פצעים, מומלץ לפנות לרופא עור לבדיקה ולקבלת טיפול מתאים. הסבלנות היא אחת המרכיבים החיוניים בהתמודדות עם תסמין זה, שאחראית לזמן האיחור והחיזוק של מערכת ההתאוששות.

קראי את ההוראות וההסכמה

לפני קבלת טיפול בשעווה, מומלץ לקרוא בעיון את ההוראות ולמלא את טופס ההסכמה. זה מבטיח שאת לא סובלת מרגישות או אלרגיה לחומרים המשמשים בטיפול ומונע את הימנעות מכך שאת תוכלי לקבל את הטיפול המבוקש. בכל מקרה, מומלץ לבדוק תמיד בקוסמטיקאית מומחית כיצד לרתום את הטיפול הביתי בטיפול המקצועי שהתקיים בצורה הכי מוצלחת.

טיפול יעיל לקוסמטיקאית מקצועית

אם את לא בטוחה בממיר טיפולי שעווה, תמיד ניתן להפנות לקוסמטיקאית מקצועית לייעוץ וטיפול. ישנם הדרכות ומדריכות מקצועיות שתשוב לך על כל השאלות ותסביר לך כיצד להתמודד עם טיפולי השעות הביתיים ולהביא אותך לתוצאות מהירות ומופתעות.

נקודות מרכזיות:

 • לאחר שעוות פנים, נדבך להימנע מאירועים נוספים שיגרמו לאדמומיות נוספת.
 • פילינג קל לפני טיפול בשעווה יכול לעזור למנוע גירויים נוספים וליציבות השעווה על העור.
 • תמיד מומלץ לבדוק אלרגיות או רגישויות על חומרים שיכולים להופיע בטיפול.
 • קרירת העור עם קירור או קומפרסים קרים עשויים להקל על התסמינים הקלים של אדמומיות ופצעונים.
 • התמודדות עם האדמומיות והפצעים לאחר שעווה דורשת סבלנות, אך אם המצב ממשיך להתמשך יש לפנות לרופא עור.

הימנעות מאירועים נוספים לאחר טיפול שעווה

אחרי טיפול הסרת השער בשעווה, כדאי להימנע ממספר אירועים נוספים שעשויים לגרום לאדמומיות נוספת:

 • הימנעות מפעילות לא מוסרת אחרי שעווה
 • הימנעות מאדמומיות נוספת בעקבות סבוריאה, חמימות סביבתית או שימוש בתרופות אחרות שעשויות להשפיע על העור
 • הימנעות משימוש בקרמים מאחרי שעווה, במיוחד אלה שיכולים להרגיע את העור לאחר הטיפול

פילינג קל לפני טיפול השעווה

כדי למנוע גירויים נוספים לאחר טיפול בשעווה, ניתן לחזות סדרת טיפולים קודם לטיפול השעווה, בהם נמלץ לבצע פילינג קל של העור.

פילינג קל לפני טיפול השעווה

שיטת הפילינג היא טיפול עדין שמטרתו להסיר את שכבת התאים העוריות העליונה, ובכך לקדם תחדשות תאי העור ולשדרג את מראהו. הפילינג הקל מבצע חילוף עדין של תאי העור המתים בעזרת חומצות אורגניות או מכשירי מיקרודרמברזיה שמעידים על ספיחת השכבות הקיימות על העור.

הפילינג הקל לפני טיפול השעווה יכול להבטיח יישור והחלקה של משטח העור, כמו גם ספיחה מעולה של השעווה העתידית. בנוסף, הפילינג יכול להקל על הגירויים והאדמומיות שעשויות להתרחש לאחר השעווה.

יתרונות של פילינג קל לפני טיפול השעווה:
1. היעדר סריקת שעווה מיידית לאחר הטיפול
2. יישור והחלקה של משטח העור
3. ספיחה מעולה של השעווה העתידית
4. הקלה על גירויים נוספים ואדמומיות לאחר השעווה

מניעת הידבקות באלרגיה או רגישות לשעווה

כדי למנוע הידבקות באלרגיה או רגישות לשעווה, יש כמה הנחיות חשובות שכדאי להתעקש על כל מי שקיבל טיפול בשעווה למענה:

 1. הימנעות ממריחת קוסמטיקות אשר מכילות רכיבים שמתאימים להבריג או להחריח יותר את השפשוף. יש לבדוק את סוגי הקוסמטיקות הנמקרות ולוודא שאין בהן חומרים שעשויים להגביר את הגירוי או לגרום לאלרגיה נוספת.
 2. שימוש בתכשירים להפחתת האדמומיות והגירוי בשניבי השער של המרופד והשפשוף. ניתן למצוא בשוק מגוון מוצרים המכילים חומרים נטולי רכיבים פוטנציאלים לגרום לרגישויות או לאלרגיות. אפשר לבחון את התכולה ולוודא כי אין מרכיבים שמזיקים או מגרימים לכאבי ראש או לגירוי בעור.
 3. השימוש במוצרים בכמויות המומלצות ובדרך המומלצת. לרוב יש להמתין כמה דקות אחרי השעווה ולאחר מכן לשטוף היטב את הפרטים המרופדים באמצעות מים וסבונת פנים. יש למרוח את התכונן לטיפוח השער ולדאוג שהוא מרופדה באופן מוחלט ואם נפגעת, לספק לה את הטיפוח התחליבי על מנת להסיר את הגרוי ולהקל על הפציעות ששפשוף או אדמומיות משעוות עשויות לגרום. לשמור על מרחב נקי ולא הידבק למצפה. למרוח קוסמטיקה תוך השקפת הוראות ומצג אישור במידת הצורך.

במקרה של התקליט, רמז לכך ש חשוב לקרוא את ההוראות וההסכמה שנמצאות על המוצר. זה כולל אף ךהכרת עם כל תוספת צמיג שמופיע על גבי הפקק, שהוא אישור מאוחר מראש או הסכמה לכך שאת יודעת מה את עושה והאם אפשר לבצע את הטיפול. ודאי אם יש לך מוצרים קוסמטיים נוספים בשימושים אחרים שלא לטיפוח השער תענוגות, להוריד מבדיקות את המראה בזמן שהשער עדיין לח, במקום לשים עליו את השטוח ביותר לשטוף את השער ולדבר מול אורך השער אחר שהוא או שהוא לא יכול לעשות את הטיפול אם הוא קיים.

מיטוש קרח או קומפרסים קרים

לאחר טיפול בשעווה, קיימים טיפים פשוטים שיכולים לעזור להקל על האדמומיות והפצעונים שעשויים להתפתח. אחד מהם הוא קירור האזור בעזרת מיטוש קרח או שימוש בקומפרסים קרים. פעולות אלו מסייעות להוריד את הדימום וההפרעה האדמומית, ומספקות רענון והקלה לעור המוגרה.

מיטוש קרח הוא טיפ פשוט ויעיל שניתן לבצע בבית. מומלץ לאחסן קוביות קרח במקפיא, ולשים כמה מהן במגש או במפת קירור מתכווננת. לאחר הסרת השער בשעווה, אפשר למיטש את האזור המתוח, האדמומי או הפצוע בעזרת הקוביות הקרות. המיטוש הקר מקנה רענון והקלה, ויכול לסייע בהזרמת הדם לאזורים הפגועים.

מעבר למיטוש קרח, ניתן להשתמש גם בקומפרסים קרים כדי להקל על האדמומיות והדימום לאחר שעווה. קומפרסים קרים יכולים להיות במגוון גדלים וצורות, וניתן להשתמש בהם על האזור שסופג טיפוח בשעווה. הקומפרס הקר מסייע לשקם ולרותח את העור, תוך כדי ספיחת הלקחים. ניתן לנער מראה לאחר זמן קצר, מה שגורם להרגשת נינוחות והקלה.

יתרונות מיטוש קרח יתרונות קומפרסים קרים
פועל להרגעת העור האדמומי והפצוע ספיחת הלקחים והיבול של העור
תורם להורדת הדימום והעיכוב בדימות רענון וטיפוח לעור המטופל
מקנה תחושה של נינוחות והקלה מסייע בשיווק הדם והתזונה לאזורים הפגועים

הימנעות מפילינג

לאחר שימוש בשעווה, יש להימנע מקרצוף האזור בפילינג ביתי או כימי, במיוחד אם קיימות בו כבר בליטות או נקודות אדומות. במקום, עשי מקלחת במים פושרים והשתמשי בניקויים וקרמים מתאימים על מנת לשטוף ולהרגיע את העור הפגוע. מומלץ לשאול ולוודא כמה זמן את צריכה לחכות לפני השימוש במוצרים קוסמטיים.

פילינג לאחר שעווה

כדי למנוע פגיעה נוספת בעור לאחר טיפול בשעווה, יש צורך בהימנעות מפילינג עדין אשר עשוי לגרום להזדקנות ולהקרנה נוספת של העור. בזמן שהעור משתקם, מומלץ לשים דגש על ניקוי העור והשימור על רמת לחות מתאימה. לכן, כדי לשטוף תאי העור שיוצרו בכדי להתמודד עם השעווה, מומלץ לעשות מקלחת במים פושרים ולהשתמש בקרמים מתאימים למניעת נזקים נוספים לעור.

יתרונות חסרונות
אפשרות לשטוף את העור מבלי לגרום לגירוי יכול לקחת יותר זמן להשתמש בניקויים מתאימים לאורך תקופת השימוש בשעווה
עזרה להרגעת העור והקירור עם מים פושרים קריסה של איכות השיער עקב שימוש במים פושרים
שיפור התחושה של העור לאחר השימוש בטיפולים מתאימים אפשרות להתדרדרות במצב התופעות צד עקב שימוש בקרמים מתאימים

במקום לעשות פילינג עדין, עדיף להשקיע במוצרים ניקוי וטיפוח מיוחדים לשימור והרגעת העור לאחר הטיפול בשעווה. מומלץ לשאול קוסמטיקאית מקצועית בכדי לקבל הדרכות ומדריכות לטיפולים ומוצרים מתאימים לשימור העור הרגיש ולהרגעת הגירויים לאחר שימוש בשעווה.

סבלנות

אחת מהשלבים הקריטיים בהתמודדות עם אדמומיות ופצעים לאחר טיפול בשעווה היא הסבלנות. כל אדם הוא ייחודי ולכן גם יכולתו להתאושש של עורו תהיה שונה: מספר ימים עד מספר שבועות. אם עדיין יש אדמומיות או פצעים לאחר זמן מה, יש לפנות לרופא עור עבור אבחון וטיפול מתאימים. סבלנות מתקשרת ישירות למרחב הדעיכה לריפוי ומיגור הסיכון.

האתגר התמודדות
אדמומיות לאחר שעווה אפשר להשתמש בתרגומים מועילים כמו מינוקסין או למילוי שפשופים בחומרים מסיביים שלבים או פילינגים מטטראולי, וכדאי לקחת בחשבון שומם ממושך ולהימנע משימוש בביוטוקס או בחלבון שומן.
התמודדות עם פצעים לאחר שעווה ניתן להשתמש בתרגומים מועילים כמו אנטיביוטיקה שסמוקלור או קרם NN-סרום ולהתמודד עם המניע הרעיש.

קראי את ההוראות וההסכמה

כשמתקיים טיפול בשיער בשעווה, לרוב מקובל לבקש מהלקוחה למלא טופס הסכמה מראש. המטרה היא לוודא כי לקוחת הטיפול אין אלרגיה או רגישות לרכיבים שמשתמשים בהם, שעשויה להוביל למצבים לא רצויים ולמנוע את קבלת הטיפול בשעווה. בכדי להבטיח בטיחות מרכיבי השיער, אנחנו תמיד ממליצות לשאול ולוודא את עצמך על מנת שתדעי כיצד מופעלים המרכיבים והאם יש עלולות בריאותיות או אחרות שצריכות להשפיע על ההוראות וההסכמה לקבלת הטיפול.

אנחנו מבינות שמילוי טופס הסכמה הוא תהליך שמתבצע לטובת תמיכה בבטיחות הטיפול ומותיע מתוך הקשור עם רשאות המדיניות והמשפט לגבי העיבוד והשימור של מידע אישי של קונסומרים. במקרים מסוימים, לקוחה עשויה לבקש להקצין קצת מהתוכן המופיע בטופס. מומלץ להתייעץ עם מומחים בסידורי המדינה (לדוג' בענין חוק לשמירת חובת הסוד), משרד הרעיון העיקרי או משרד המשפטים בדריכות ותמיכה ולבצע את השינויים שכדאי.

טיפול יעיל לקוסמטיקאית מקצועית

אם את לא בטוחה כיצד להתמודד עם טיפול שעווה לאחריו, אל תדאגי! ישנן הדרכות מקצועיות שיכולות לעזור לך בכך.

ראשית, כדי להיות קוסמטיקאית מקצועית לטיפולי שעווה, חשוב לקבל הדרכה מסמכית ומוסמכת בתחום. באופן כללי, הדרכות לקוסמטיקאיות מכילות את התוכן האמצעי הדרוש כמו התנהגות מקצועית, איך לנהל את העסק, וכמובן, טיפולי שעווה מקצועיים.

שים לב שמומלץ מאוד לא לנסות לעשות טיפולי שעווה בעצמך אם אין לך הדרכה וניסיון מקצועי. במקרה כזה, המלצתנו היא לפנות לקוסמטיקאית מקצועית שתוכל לספק את הטיפול המתאים ולהמליץ על המוצרים הנכונים בשבילך.

FAQ

Q: איך אני יכולה להעביר אדמומיות אחרי שעווה?

A: כדי להעביר אדמומיות אחרי שעווה, ישנם מספר טיפים שיכולים לעזור. ניתן לנצל קירור או מיטוש קרח ולהשתמש בקומפרסים קרים על ידי מריחה של קרם קר באזור הפגוע. כמו כן, יש להימנע מקרצוף או פילינג ביתי המיועד לאזור שעשוי להיות פגוע. במקום, מומלץ להשתמש בניקויים עדינים ולשטוף את העור היטב. במקרה של אדמומיות ופצעים שמתמשכים לאחר זמן מה, מומלץ לפנות לרופא עור עבור אבחון וטיפול מתאים.

Q: כיצד ניתן להימנע מאירועים נוספים לאחר טיפול בשעווה?

A: על מנת להימנע מאירועים נוספים לאחר טיפול בשעווה, כדאי להימנע מפעילות מוסרת או אירועים שעשויים לגרום להפצעונים או לאדמומיות נוספת. יתרה מכך, יש לשאול את הקוסמטיקאית שלך על הנחיות מיוחדות שעשויות להיות רלוונטיות במקרה שלך.

Q: מהם הטיפולים קודם לטיפול בשעווה שיכולים לסייע במניעת גירויים?

A: כדי למנוע גירויים לאחר טיפול בשעווה, ניתן לבצע סדרת טיפולים קודם לטיפול השעווה. אחד הטיפולים המומלצים הוא פילינג קל של העור, שיכול לעזור להסיר תאי עור מתים ולהפחית אדמומיות.

Q: איך ניתן למנוע הידבקות באלרגיה או רגישות לשעווה?

A: כדי למנוע הידבקות באלרגיה או רגישות לשעווה, מומלץ לקרוא את ההוראות והרכיבים שבשעווה לפני השימוש ולוודא שאינך סובלת מרכיבים אליהם את אלרגית. כמו כן, מומלץ לבצע יבוש של העור היטב לפני הסריקה ולהימנע מערבוב השיער או שימוש במוצרי קוסמטיקה בזמן השיער.

Q: איך ניתן להקל על הצפייה באדמומיות והפצעונים שעשויים להופיע לאחר טיפול בשעווה?

A: לאחר טיפול בשעווה, ניתן להקל על הצפייה באדמומיות והפצעונים על ידי קירור או מיטוש קרח או שימוש בקומפרסים קרים על האזור הפגוע. בנוסף, יש לשים לב שלא לקרץ את האזור, במיוחד אם קיימות בליטות או נקודות אדומות. מומלץ למרוח קרם רגוע או מיזוג מים פושרים לרחצה, ולהשתמש בניקויים וקרמים מתאימים להקלה על הצפייה והרעש על תהליך הבריאות. כמובן, תמיד כדאי לשאול את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמטיקאית את הקוסמט על זמן המתנה המומלץ בין טיפול בשעווה לשימוש במוצרים קוסמטיים.

Q: כמה זמן עליי לחכות להשתמש במוצרים קוסמטיים לאחר טיפול בשעווה?

A: מומלץ לשאול את הקוסמטיקאית כמה זמן עלייך לחכות לפני השימוש במוצרים קוסמטיים לאחר טיפול בשעווה. זמן זה עשוי להשתנות בין אדם לאדם ובהתאם למתכונת השעווה ולמצב העור. עליך להימנע משימוש במוצרים קוסמטיים המכילים רכיבים פוטנציאלית מגרים את האדמומיות או מעוררים את העור לאחר טיפול בשעווה.

Q: כמה זמן יימשך התאוששות העור לאחר טיפול בשעווה?

A: כל אדם הוא ייחודי ולכן יכולתו להתאושש של עורו תהיה שונה. יימוש העור לאחר טיפול בשעווה עשוי לקחת מספר ימים עד מספר שבועות. אם עדיין יש אדמומיות או פצעים לאחר זמן מה, יש לפנות לרופא עור עבור אבחון וטיפול מתאימים. הסבלנות חשובה מאוד בתהליך ההתמודדות עם אדמומיות ופצעים והיא משפיעה באופן ישיר על תהליך הבריאות ועל מרחב הזמן הדרוש לסיום התהליך.

Q: מתי יש למלא טופס הסכמה לפני טיפול בשעווה?

A: כאשר נערכת טיפול בשעווה, יתכנו מקרים שבהם יתבקש מהלקוח למלא טופס הסכמה מראש. טופס זה נדרש כדי לוודא כי הלקוח אינו סובל מרכיבים שהוא אלרגי אליהם ושעשויים למנוע את קבלת הטיפול. מומלץ לקרוא את הוראות ההסכמה ולוודא את השימוש הנכון של הרכיבים וכן כל גבולות הבריאותיות שעשויות למנוע את קבלת הטיפול.

Q: מה היא חשיבות הפניית טיפול לקוסמטיקאית מקצועית?

A: טיפול בשעווה הוא תהליך יעיל אך מורכב. לכן, חשוב לפנות לקוסמטיקאית מקצועית ומנוסה שתוכל לייעץ ולהסביר לך על התהליך בצורה מקיפה. בנוסף, יש לשים לב שטיפול בשעווה דורש ידע מקצועי ולכן חשוב לבחון את רקע הקוסמטיקאית ולדרוש הדרכה מקצועית בכל הנוגע לטיפולים והחומרים המשמשים. יחד עם זאת, קוסמטיקאית מקצועית תדרוש ממך למלא טופס בכדי לדעת את אודות אלרגיות ובעיות בריאותיות או עור שמסתבן אותך ויתעדכן אודות אם קיימות שמרים או מוצרים קוסמטיים שמיועדים בדיוק למערכת שעוות השיער שלך. לפעמים יתאים לדרוש מקוסמטיקאית טיפול ייחודי או תוך שימוש בציוד מיוחד. מומלץ להתייעץ עם קוסמטיקאית ולבחון את אפשרויות הטיפול.

שאלות ומדיריכים נוספים >>

איך להעביר יובש בשפתיים ומסביב לשפתיים

איך להעביר סטלה באופן מקצועי

איך להעביר שיעול עם ליחה באמצעות טיפים מעשיים וטבעיים

איך להעביר גיהוק לתינוק

איך להעביר כאב בטן

איך להעביר צרבת

איך להעביר שפשפת מהר

איך להעביר צינון מהר

איך להעביר בחילה מהר

איך להעביר כאב ראש

איך להעביר הנגאובר

איך להעביר כאב גרון

איך להעביר שפעת מהר

איך להעביר כאב של כוויה

איך להעביר כאבי מחזור

איך להעביר מיגרנה

איך להעביר מיגרנה בלי כדור

איך להעביר כאב בטן ושלשולים

איך להעביר צרבת בגרון

איך להעביר שיעול יבש

איך להעביר ליחה

איך להעביר סחרחורת

איך להעביר כאבי ראש תרופות סבתא

איך להעביר שטף דם בציפורן

איך להעביר בחילה מאלכוהול

איך להעביר אפטה

איך להעביר בחילה של הנגאובר

איך להעביר כאבי ברכיים

איך להעביר יובש בגרון

איך להעביר עיניים אדומות

איך להעביר גיהוק

איך להעביר היקי

איך להעביר הרפס מהר

איך להעביר הרדמה בפה מהר

איך להעביר עצירות

איך להעביר צרידות

איך להעביר דלקת בשתן

איך להעביר צינון מהר בקיץ

איך להעביר חצקונים מהרה

איך להעביר ריח רע מהפה

איך להעביר שטף דם בשפתיים

איך להעביר שיהוקים

איך להעביר גרפסים של ביצה

איך להעביר קילופים מהשמש

כיצד להעביר צרבת בהריון

איך להעביר ריח של שום

איך להעביר אינפקציה באוזן

איך להעביר דלקת חניכיים

איך להעביר חרדה

איך להעביר דלקת גרון בצורה מהירה ויעילה